Czym zajmuje się lekarz medycyny sportowej

Czym zajmuje się lekarz medycyny sportowej

Obowiązki lekarza sportowego

Lekarze sportowi mają szeroką gamę specjalizacji, tak dopasowanych aby pomóc potrzebującym sportowcom w każdej potrzebie. Zaczynając od lekarza pierwszego kontaktu poprzez lekarza ortopedę a kończąc na chirurgu. Tacy lekarze specjaliści mogą pracować w różnych szpitalach i opiekować się profesjonalnymi graczami a także amatorami, którzy doznali urazu podczas wykonywania różnych ćwiczeń a także zajmują się wsparciem psychologicznym dla graczy. Czasem lekarze sportowi dzielą się pod względem wieku. Dla osób młodych, średniego wieku i ludzi starszych ponieważ o dziwo ta ostatnia grupa wiekowa również aktywnie uprawia sport.

Medycyna sportowa często współpracuje z fizjoterapeutami – głównie ma to na celu wspólne tworzenie planów odnowy biologicznej dla zmęczonych i kontuzjowanych zawodników. Lekarze Ci współpracują również z trenerami sportowymi tak aby dobierać odpowiednie ćwiczenia które pozwolą wrócić do formy każdemu zawodnikowi. Każdy typ lekarza ma swoje zadania które wykonuje, ortopeda nastawia złamane kości i wybite stawy, chirurg operuje trudne przypadki a lekarze podstawowej medycyny sportowej mogą tylko przyśpieszyć skierowanie do odpowiedniego specjalisty jak na przykład operacja.

Medycyna sportowa lekarze często współpracować z fizjoterapeutów do tworzenia planów naprawczych, lub trenerów sportowych do opracowania odpowiednich schematów ćwiczeń. Podczas ortopedów są przeszkoleni do wykonywania operacji, medycyna sportowa podstawowej opieki zdrowotnej lekarze nie działają na sportowców, ale może przyspieszyć skierowanie do chirurga, jeśli wymagana jest operacja.

Lekarz medycyny sportowej musi być wykształcony

Jest to bardzo ważny aspekt każdego lekarza – wiedza jest bardzo potrzebna – bez niej może wyrządzić on pacjentowi tylko szkodę. Aby lekarz mógł zajmować się medycyną sportową musi ukończyć odpowiednie studia licencjackie które trwają średnio dwa lub trzy lata oraz odbyć roczny staż w szpitalu na oddziale ortopedycznym. Nadmiar studentów jest kierowany na oddziały rehabilitacji i odnowy biologicznej. Przez ten okres, przyszły lekarz medycyny sportowej uzyskuje odpowiednie wykształcenie oraz wiedzę którą będzie wykorzystywał w późniejszym czasie w pracy na oddziale.  Taka praca pozytywnie wpłynie na jego pracę i odnalezienie się w pracy szpitalnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *