Nałogi a sprawność fizyczna

Nałogi a sprawność fizyczna

Wiele sportowców posiada nałogi, które przeszkadzają im w osiągnięciu jak najlepszej formy. Mogą to być papierosy, nadużywanie alkoholu czy nawet narkotyki, których stosowanie poza niszczeniem organizmu może spowodować, że pójdziemy do więzienia lub na specjalną terapie. Zapewniam was, że pobyt w więzieniu lub na takiej terapii to nie jest przyjemne doświadczenie, a prawie każdy kto nałogowo pali i pije alkohol przez długi okres czasu w końcu sięga po nielegalne używki.
O wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dzięki czemu będziemy mieli zdrowszy organizm, a nasza sprawność fizyczna znacznie się polepszy. W tym atykule przeczytacie o wpływie nałogów na naszą formę.

Wpływ nałogów na sprawność fizyczną

sprawność fizyczna
Jak już wyżej wspomniałem, nałogi potrafią doprowadzić do wielu chorób czy nawet przedwczesnej śmierci. Najprostszą rzeczą, która pozwoli nam na dłuższe życie i uprawianie naszego ulubionego sportu jest po prostu pozbycie się ich z naszego życia kompletnie.

Papierosy a sprawność fizyczna

Zaraz po narkotykach jest to najgroźniejsza używka, szczególnie gdy jest nadużywana. Wiele osób twierdzi że „zapalenie” pozwala im się odstresować, ale prawda jest taka że ten stres jest od tego, że są uzależnieni od tego nałogu. Palenie jest szczególnie niebezpieczne dla sportowców, ponieważ znacznie osłabia naszą kondycję i powoduję, że nasze płuca się kurczą przez co o wiele szybciej się męczymy.

Alkohol a kondycja

Alkohol w normalnych ilościach nie ma żadnego wpływu na naszą sprawność fizyczną. Z kolei jeśli będziemy go nadużywać (od alkoholu bardzo łatwo jest się uzależnić) to może to się skonczyć tak samo jak w przypadku papierosów, tylko że zamiast choroby płuc będziemy mieli chorobę wątroby.

Narkotyki

Jest to najbardziej niebezpieczna używka, której powinniśmy z całej siły unikać. Wiele sportowców, ze względu na to że są bogaci uzależniają się od narkotyków co skutkuje znacznym pogorszeniem ich stanu i przedwczesnym skończeniem ich kariery sportowej. Dodatkowo jest też ryzyko, żę przez narkotyki narazimy się prawu przez co pójdziemy do więzienia.

2 thoughts on “Nałogi a sprawność fizyczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *