Kontuzja piłkarza – co to dla niego oznacza?

Kontuzja piłkarza – co to dla niego oznacza?

Życie sportowca w zgodzie z kontuzją

Najgorszą przeszkodą, jaka towarzyszyć może w życiu każdego sportowca, w tym piłkarza, są kontuzje. Zdarzają się dość często, jeśli spojrzymy na wszystkich grających piłkarzy. Co chwilę słyszymy o tym, że ktoś stłukł mięsień, czy nawet złamał nogę lub naderwał więzadła. Najnowsze problemy z kontuzjami dotyczą również piłkarzy reprezentacji Polski w piłkę nożną. W niedawnym meczu z Danią (3-2), nieprzyjemną i bolesną kontuzję odniósł Arkadiusz Milik, pewny napastnik w kadrze Polskiej. Milik, przy wydawać by się mogło niepozornym upadku, zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Jest to bardzo bolesna, ale i wymagająca długiej rehabilitacji kontuzja. Szacuje się, że nasz napastnik pauzował będzie nawet do sześciu miesięcy. Polak jednak niemal od razu po przewiezieniu do szpitala, został zoperowany. Niedawno zaczął już rehabilitację, która ma przyspieszyć regenerację jego kolana.

Kolejnym piłkarzem, który odniósł kontuzję w kadrze Polski, był Artur Jędrzejczyk. Nasz lewy obrońca zmuszony był do przerwania meczu już w pierwszej połowie meczu z Armenią (2:1). Jak więc widać, kontuzje wcale nie tak rzadko zdarzają się piłkarzom. Największy ból głowy ma jednak trener, który zmuszony jest grać bez dwóch kluczowych zawodników.

Co czuje piłkarz?

Gdy zawodnik podczas meczu bądź treningu upada na murawę, zapewne najlepiej wie, co się stało i jak poważna jest to kontuzja. W jego głowie zaczynają pojawiać się nieprzyjemne myśli – bo przecież żaden chyba zawodnik nie chce pauzować przez kilka miesięcy z dala od sportu, który często bywa dla sportowców całym życiem. Głód piłki wzrasta z każdym dniem rehabilitacji i powoduje, że zawodnicy przedwcześnie wracają do piłki. To dość często popełniany błąd, gdyż nie w pełni wyleczona kontuzja potrafi się odnowić, przedłużając znacznie pauzę w grze.

Wsparcie jest najważniejsze

Kontuzjowani zawodnicy często udzielają się w mediach społecznościowych, pokazując łóżko szpitalne i zabandażowaną nogę. Dla podłamanego sportowca bardzo ważne jest wsparcie – i to udzielane od kolegów z drużyny, ale i od internautów, którzy życzą zdrowia i szybkiego powrotu do zdrowia. Każdy z nas jest przecież człowiekiem i ma uczucia, a każde jedno życzenie potrafi podbudować i dodać motywacji, aby wytrwać w boju z nawet najgorszą kontuzją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *