Sport a pieniądze

Sport a pieniądze

Nie od dziś wiadomo, że sport nie jest tylko hobby – dla wielu osób może być sposobem na życie i zarobek olbrzymich ilości pieniędzy. Wystarczy spojrzeć na popularnych sportowców, na przykład Lionela Messiego, Cristano Ronaldo lub nawet naszego rodaka Roberta Lewandowskiego. Wszyscy z nich mają talent do grania w piłkę nożną, poświęcili bardzo dużo czasu na treningi i teraz są sławni i zarabiają takie pieniądze, o których większość ludzi może tylko marzyć. Jednak czy jest jeszcze jakiś sens uprawiania sportu, jeśli chcemy zarobić?

Czy uprawianie sportu dla pienięzy ma sens?

Wszystko zależ od tego, jaki sport chcemy uprawiać i jak dobrzy w nim jesteśmy. Jeśli jesteśmy po prostu przeciętni to nie mamy szans na zarobienie nawet małej sumy pieniędzy. Na świecie w każdym miesiącu kilkaset milionów osób gra w piłkę nożną, a ilu z nich zarabia przyzwoite pieniądze? Pewnie około kilkunastu tysięcy, a to i tak przy optymistycznym założeniu. Z innymi dziedzinami sportu sprawa jest bardzo podobna.

Co należy zrobić, żeby zarabiać na sporcie?

Żeby zarabiać na samym sporcie musimy trenować od najmłodszych lat, mieć talent i przy okazji liczyć na dużo szczęścia. Na pewno wiele młodych talentów zostało zmarnowanych przez to, że nikt postawiony wyżej ich nie docenił lub nie zauważył.
NA szczęscie możemy też zarabiać na sporcie pośrednio, czyli na przykład prowadzić kanał na youtube z poradami dla osób uprawiających sport, lub nawet prowadzić prosty fanpage na Facebooku, i gdy zyska popularność możemy zarabiać na reklamach.

Ilu sportowców osiąga bardzo duże zyski z samego sportu?

Najlepsi na świecie piłkarze, koszykarze i ogólnie sportowcy co prawda zarabiają bardzo duże pieniądze za np. kontrakty z danym klubem sportowym ale i tak największe przychodzy mają z reklam. Wystarczy zobaczyć, w ilu reklamach biorą udział najbardziej znane osoby. Koszt jednej reklamy z „Lewym” może koszotwać firmę nawet kilka milionów złotych, w zależności od celu reklamy i pozycji firmy.

One thought on “Sport a pieniądze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *