Szkła kontaktowe w sporcie – kilka informacji

Szkła kontaktowe w sporcie – kilka informacji

Dlaczego warto nastawić się na szkła kontaktowe?

Szkła kontaktoweOsoby z wadą wzroku, które interesują się podjęciem sportu, stają przed wyborem. Okulary czy szkła kontaktowe? Opcja pierwsza z kilku powodów nie nadaje się do uprawiania sportów. Po pierwsze dlatego, bo okulary mają tendencję do spadania z nosa przy zwiększonej aktywności ruchowej. Już z tego jednego powodu, szkła soczewki kontaktowe powinny stać się wyborem, który powinniśmy rozważać za każdym razem, gdy chcemy pójść na trening czy rozegrać mecz.

Argumenty za

Szkła kontaktowe to również lepsze widzenie przez co coraz więcej sportowców nosi soczewki kontaktowe. Okulary ograniczają nieco pole widzenia, ponieważ ich szkła nie „rozkładają” się na całe pole widzenia, tylko na ściśle określoną jego część. Soczewki założone na oczy dają lepsze widzenie w porównaniu z okularami jeśli chodzi o pole widzenia. To ogromna zaleta. Sport nierzadko wymaga przecież ruchu, bycia w stuprocentowej gotowości przez cały okres działania. Soczewki nie mają oprawek, a więc nic nie zniekształca pola widzenia. Widzimy równie dobrze pod różnymi kątami, dzięki czemu dostrzeżemy więcej szczegółów, a to z kolei przyczynia się do uzyskiwania lepszych wyników.

Soczewki to zwiększona wygoda. To my tak naprawdę decydujemy, jakie chcemy założyć. Możemy wybrać jednorazowe, które nosić będziemy jedynie podczas uprawiania sportu, a poza nim założymy ulubione okulary. Wada wzroku nie jest żadną przeszkodą…

Jednodniowe czy wielotygodniowe?

Soczewki kontaktowe występują pod różnymi odmianami. Są soczewki jednodniowe, tygodniowe, wielotygodniowe i miesięczne. Które są najlepsze dla sportowca?

Do wykonywania sportu zalecane są raczej soczewki jednorazowe, czyli jednodniowe. W tym przypadku, po męczącym dniu mamy szkła po prostu wyrzucamy do kosza, a następnego dnia zakładamy zupełnie nowy i świeży komplet. Jest to o tyle korzystne, ponieważ podczas aktywności, jak wiadomo, pocimy się. Pot dociera też do naszych oczu.

Soczewki tygodniowe i miesięczne wymagają poświęcenia większej ilości uwagi. O długoterminowe szkła należy dbać, odpowiednio je pielęgnując. To również jest jedna z opcji, ale nie zapominajmy o tym fakcie.

One thought on “Szkła kontaktowe w sporcie – kilka informacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *