Snooker – gracze

Snooker – gracze

Nie każdy wie że snooker to gra bilardowa na określonych zasadach dla dwóch osób, dla tych którzy wiedzą i interesują się tym sportem pragnę przedstawić najlepszych graczy w tej dyscyplinie.

Ronnie O’Sullivan

Jest on powszechnie uważany za nowoczesną gwiazdę gdy i najbardziej naturalnie utalentowanego gracza wszech czasów. Ronnie posiada pięć mistrzostw świata, sześć tytułów mistrzowskich i pięć mistrzostw Wielkiej Brytanii. Również jest trzykrotnym rekordzistą, jako najmłodszy gracz wygrał turniej Masters(wygrywając w wieku 19 lat).

Stephen Hendry

Najmłodszy kiedykolwiek Mistrz Świata który zdobył ten tytuł w wieku 21 lat. W swoim 27-letnim stażu w sporcie, Hendry przez 8 kolejnych sezonów zajmował pierwsze miejsce w rankingach światowych. Zdobył on aż 7 tytułów mistrzowskich i 5 zwycięstw w Wielkiej Brytanii.

Steave Davis

Uważany za pierwszą supergwiazdę snookera ze względu na dominację tej dyscypliny w latach 80-tych Może on się pochwalić 6 tytułami mistrzostw świata przed przejściem na emeryturę w kwietniu 2016 roku w wieku 59 lat. Jego najsłynniejszym meczem był finał mistrzostw świata w 1985 roku przeciwko Dennisowi Taylorowi, mecz ten tylko w Wielkiej Brytanii był oglądany przez 18,5 miliona ludzi.

John Higgins

John wygrał cztery Mistrzostwa Świata i trzy Mistrzostwa Wielkiej Brytanii, co czyni go jednym z najbardziej utytułowanych graczy we współczesnej historii snookera . John który nazywany jest „Czarodziejem z Wishaw”, nigdy nie spadł on poniżej szóstego miejsca w światowych rankingach między 1996 a 2012.

Inni gracze snookera

Mark Selby

Mark jest obecnym mistrzem świata w Snookera i Wielkiej Brytanii oraz jest aktualnym numerem jeden na listach rankingowych. Może on się pochwalić dorobkiem 3 mistrzostw świata i 2 mistrzostw Wielkiej Brytanii. Selby jest również profesjonalnym graczem bilardowym, wygrywającym mistrzostwa świata w 2006 roku.

Jimmy White

Jest to niezwykły gracz ponieważ jako jedyny w tym zestawieniu nigdy nie wygrał Mistrzostw Świata. Dotarł on do sześciu finałów, czyniąc go najbardziej utalentowanym graczem, który nigdy nie wygrał większej nagrody w tym sporcie. W 1992 roku został tylko drugim graczem, który zrobił maksymalną przerwę na Mistrzostwach Świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *