Trening bez wysiłku – czy to możliwe?

Trening bez wysiłku – czy to możliwe?

W internecie, w innych mediach oraz różnych sklepach można znaleźć „przyrządy” służące do łatwego oraz szybkiego treningu, bez żadnego wysiłki. Zazwyczaj są to różne pasy „masujące”, które według opisu producenta mają mieć wpływ na mięśnie, które w efekcie tego będą rosnąć. Czy ma to jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości, czy jest to zwykły bezużyteczny przedmiot?

Jak bardzo łatwo można się domyślić…

Takie przedmioty są bezużyteczne. Nie mają one żadnego pozytywnego wpływu na nasz organizm, ani magicznie nie powodują że nasze mięśnie zaczynają rosnąć. Nie ma takiego czegoś jak trening bez wysiłku – żeby nasze mięśnie mogły rosnąć, potrzebna jest jakaś czynność, która je do tego „popchnie”, czyli na przykład trening, połączony z odpowiednią dietą np. taką bogatą w bardzo duże ilości białka.

Nie ma prostego sposobu na dobrą sylwetkę – jest tylko ciężka praca

Niektórzy mają naturalne predyspozycje do dobrej sylwetki, a jeszcze inni, niezależnie od tego jak starają się przytyć/schudnąć/zbudować mięśnie nie dają rady. Genetyka także ma ważne znaczenie, jeżeli chcemy trenować – jednak nie aż tak ważne, jak dobry trening oraz zbilansowana dieta. Ciężką pracą oraz wysiłkiem możemy dojść do prawie idealnej sylwetki, nawet jeżeli nasz organizm nie posiada do tego naturalnych predyspozycji. Tylko właśnie – potrzebna jest regularność, przestrzeganie diety oraz praca.

Czy są jakieś gadżety, które pomagają nam w ćwiczeniach?

Są, jednak nie posiadają one praktycznego wpływu na nasz trening – tylko pomagają nam go wykonywać w taki sposób, że np za nas coś liczą. Są różne smartwatche, lub opaski sportowe, takie jak Mi Band, które liczą kroki, spalone kalorie, puls oraz podobne rzeczy – jest to bardzo dobra opcja dla osób, które lubią monitorować statystyki, oraz motywują się tym, ile np. kalorii podczas dzisiejszego treningu spalili. Sam takową posiadam, i jestem z niej bardzo zadowolony – chociaż pomiary nie są bardzo dokładne, to jednak w przybliżeniu dają nam całkiem dobrą informację na temat tego, co dzisiaj zrobiliśmy.

One thought on “Trening bez wysiłku – czy to możliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *